PANZER SRAZ - Duben 2016

22 - 24.dubna 2016

Další sraz nám vyšel až na duben a protože se mezitím s námi rozloučil Milan, tak jsme chvilku řešili, kam jet. V Radotíně nám to nevycházelo termínově, ale nakonec se vytasil Kajik se super možností zneužít zasedačky u nich v práci, čili jelo se do Plzně. Kajik se tak v práci odkopal a je tam za nechutného militaristu, ale zázemí bylo super a příště jedeme zas (doufám :o)). S hraním se nás trochu držela smůla, jednak s počítači a jejich rozchození (anabáze Arkadyho, který si na sraz "půjčil" NTB v Datartu by byla na samosttné povídání) a jednak s chováním hry (Campaign Series: Middle East 1948-1985), kde jakoby se vrátily staré porodní bolosti z Domažlic, kdy se nám pod rukami měnily DLL od DirectX atd. Takže jsme si hráli spíš každý to své (např. nečekaně zábavný tahový fotbal), kecalo se a u toho jsme nakonec vyladili a odehráli skoro celý jeden velký scénář ...


Sestava praporu

Matto
Mpmv
Arkady
Kajik
PvP
Zdenec
Pupca
Beren

Nejprve z popisu scénáře:

27 July, 1956 Francie podnika za podpory UN utok na Egypt resp. na oblast Suezu s cilem zajistit pruplav a zabranit jeho znarodneni. Utocne sily v oblasti Suezu se skladaji ze dvou mechanizovanych brigad, ktere se vyloduji primo v Suezu a to za podpory brigady vysadkovych vojsk. Cilem je obsadit a zabezpecit oblast vylodeni a nasledny postup podel pruplavu do vnitrozemi. Je potreba zabranit zbytecnym civilnim ztratam. Ukoly: Vysadkove jednotky zajistuji kridla vylodeni. Jejich ukolem je pomoci s eliminaci pobrezni obrany a eliminace leteckych sil v oblasti obsazenim letist a jejich udrzeni. Nasledne se ocekava podpora mechanizovanych sil pri postupu do vnitrozemi vysadky na vhodnych mistech. Mechanizovane jednotky zajisti v prve rade plaze, eliminuji pobrezni obranu a vycisti Suez od nepritele. Po vylodeni posil vyrazi na jih. Prekvapeni: prvni kole nebudou egyptske jednotky vubec reagovat, druho kolo az ve vlastnim tahu (oportunity bude vypnuta az do konce druheho kola). Zpravodajske informace: Dela pobrezni obrany jsou vyznacena na mape a krom samotnych delostrelcu, nemaji posadku. Ve meste lze ocekavat zmatene civilisty, cili se vyhnete bombardovani. Obe letiste je nezbytne obsadit pred prichodem posil, jejich obsazeni navic zabrani egyptskym naletum. Nepratelske mechanizovane sily nejsou v oblasti Suezu lokalizovany.

ME_02.jpg, 589kB
Vylodění na hlavní pláži města proběhlo až na malé ztráty poměrně hladce

ME_03.jpg, 650kB
Východní pláž byla trochu krvavější, ale odpor byl nakonec zlomen ...

ME_04.jpg, 470kB
Výsadkáři z Cizinecké Legie se zatím postarali o letiště ...

ME_06.jpg, 536kB
Boje ve městě byly zuřivé a mnohdy se vedly bez ohledu na civilisty (hlavně na západní straně města).

ME_07.jpg, 679kB
Výsadkáři provedli vertikální obchvat ve snaze zabránit úniku egyptských jednotek z města.

ME_09.jpg, 617kB
Po vyčištění města se mechanizované brigády vydaly po obou březích na jih podůl průplavu, kde narazily na egyptské obrněné síly ... a smetly je :o)

ME_10.jpg, 564kB
Protiútok egyptských záškodníků byl nakonec po urputných bojích odražen ... Egypt vyjednává o příměří