PANZER SRAZ - Říjen 2017

13 - 15. říjen 2017

Po dlouhé roční pauze, nějak se nám nepovedlo najít společný čas, se nám nakonec hodila nesmazaná anketa na AXku, kde byl termín z předchozího roku. A ten, když se posunul jen o jeden den, vyšel na pěkný říjnový víkend a to už se nedalo nic dělat a sraz jsme realizovali. Prostory zapůjčil opět Kajik v Plzni a i když se nás nakonec sešlo jen šest, zapařili jsme a pokecali na výtečnou. Pravda CSka měly docela útlum, odehráli jsme jen jeden větší, ale za to povedený scénář. Jinak jsme hráli hlavně oblíbené lodě a pak co se komu chtělo, defacto ideál :o)


Sestava praporu

Matto
Mpmv
Arkady

Kajik
PvP
Beren

rijen2017.jpg, 203kB
A po delší době sestava praporu naživo ... :o)

Pravidla scénáře: Hrajeme na 4x5 kol, začínají Němci. První kolo končí na konci 5 tahu francouzským tahem, další kolo končí v polovině 10 tahu německým tahem, další kolo v polovině 15 tahu německým tahem a posledni kolo ve 20 tahu francouzským tahem. Na začátku každého kola umístí každá strana ve svém obranném pásmu (0-17, 26-44) 1x400 VP tak, aby byly dál jak 8 hexu od ostatních VP a dál jak 2 hexy od nejbližší spojenecké jednotky. Dále pak v útočném pásmu (26-44, 0-17) minimálně na úrovní nejvíce vysunuté spojenecké jednotky 3xVP200 minimálně 8 hexů od ostatních VP a dál jak 5 hexů od nejbližší spojenecké jednotky. Rozdíl VP obou stran na konci každého kola se bude kumulovat na VP u vrchního velitelství každé strany. Posily dorazí na konci 10tého kola na okraj mapy.

France01.jpg, 362kB
Začátek střetu na západě mezi PvP a Mpmv ... dlouho se bojovalo o kopeček a cestu mezi lesy ... snad to za to ani nestálo :o)

France03.jpg, 354kB
Oblast bojů mezi mnou a Kajikem, resp. tudy se jsem se protáhl po bok Berena ...

France06.jpg, 305kB
... povedlo se nám získat jeden VP a společně jsme prohnali Arkadyho ...

France07.jpg, 267kB
Mezitím PvP opustil svůj rozvoraný kopeček a vrhl se do útoku k továrně.

France08.jpg, 274kB
... a nakonec prohnal Arkady s Kajikem mě a Berena a Arkady obsadil VP na východě, čímž srovnal skore.