PANZER SRAZ - Leden 2018

19 - 21.ledna 2018

Už ani nevím, jak nás to napadlo, ale rozhodli jsme se po říjnovém srazu udělat brzy další a padlo to na leden. Vánice a metelice, resp. v Praze bláto a šedivo, mě a Berena vezl Honza a náš sraz na Zličíně vypadal skoro jako sraz sněhuláků. Vychytal to Arkady, který jel radši pracovně to teplé Indie a Zdenek, který prostě zůstal v posteli. A tak nás bylo jen šest a sraz byl vskutku komorní. Kráce před srazem vydal Matrix nový patch na CSME, který jsme si řekli, že vyzkoušíme. Nicméně grafické úpravy ala starý Panzer General 3D nás moc nenadchly a tak jsme patch zase rychle odinstalovali a zůstali u klasiky, na kterou jsme všichni zvyklí. Krom CSME jsme klasicky hráli lodě, tentokrát opravdu intenzivně a pak už tradičně volná zábava. To pojal Kajik poněkeud zákeřně, protože se nás rozhodl vytáhnout na podvečerní procházku Plzní, kdy jsme putovali od restaurace k restauraci abychom se dozvěděli, že tu je soukromá akce, tu je zavřeno či plno, až jsme nakonec dorazili do obchoďáku a dali si čínu ... což Kajik ostatně chtěl od začátku :o)


Sestava praporu

Matto
Mpmv
Kajik
PvP
Pupca
Beren

S novou grafikou nás sice CSME nezaujal, ale mě zaujala možnost udělat úplně vybalancovaný ORG z fiktivních stran "východní" a "západní" síly, kde lze najít stejné jednotky se stejnými statistikami. Pravda nebylo to úplně stoprocentní a musel jsem trochu pátrat, ale nakonec jsem našel období i výběr jednotek a ORG pro obě strany jsem sestavil. Navíc jsem se rozhodl využít "nového principu" zíslávání VP v podobě supply depotů a podobných nepohyblivých, drahých a zničitelných jednotek, které lze při každé pauze umístit v podobě posil na mapu. A tak vznikl scénář, kde jsme VP umisťovali dle vývoje bitvy a pravidel (která jsem svižně a ke zmatení všech za pochodu měnil). Hráli jsme jen 3x3 a tak to šlo relativně svižně i přes větší počet jednotek a z mého pohledu to byla i slušná zábava, byť se naší straně moc nedařilo (trochu jsme si naběhli nevhodným umístěním některých VP).

Sipka01.jpg, 227kB
Ukázka jedné ze skupin. V náhodných intervalech nám pak chodily i nějaké ty posily ...

Sipka02.jpg, 92kB
Větší část bojiště při pohledu z mé strany. Naší chybou bylo, že jsme nepříteli (Beren, Kajik, Mpmv) přenechali hřeben, odkud nás pak klasickou taktikou kuk-bum-bojim úspěšně likvidoval (včetně VP).

Sipka03.jpg, 295kB
Postup se dařil jen mě, ale jen do doby, kdy jsem před sebou tlačil jen Berenovy síly ... jakmile jsem se dostal (společně s Pvp) na dostřel Kajika s Honzou, tak bylo zle, pláň se zaplnila vraky a bylo po postupu ...