PANZER SRAZ - září 2002

20-22.září 2002

Vzhledem k blázinci kolem povodní a podobných katastrof byl poměrně dlouho termín srazu nejasný, i když předběžně se počítalo právě s výsledným víkendem. Nakonec se to ale cca 14dní před dnem D rozhodlo a nastal bleskový shon. Bylo potřeba dodělat scénáře, připravit přihlášku, zalosovat velitele a hlavně domluvit vše potřebné. Základ naštěstí byl, štábní cvičistě v Domažlicích bylo opět díky Kájikovi zajištěno a nový switch, na kterém sme se posledně domluvili, se už nemoh dočkat u Azazela. Zbývaly tedy ostatní detaily a mohlo se jet. Početně jsme tentokrát překonali všechny předchozí srazy a zároveň se dostali na samé maximum. Bylo nás tentokrát 15 a pokud budeme počítat i Hukra, který tentokrát nebyl, může nás být příště i 16, což už je skutečné maximum.

Sestava praporu

Matto
MPMV
PvP
Arkady
Alfred
Panzer
Mol
Azazel
Kajik
Zdenec
Flint
Lano
Reno
566344

Dopravu se i přes lehké zmatky podařilo zajistit, i když stále se rozrůstající Moravská rota už měla tentokrát vážné problémy. Panzer spočítal, že do 4 aut se nás musí vejít 14, což rozhodně nebyl moc příznivý poměr, když ke mě a k Panzerovi se s problémama vejdou tři. Nicméně nakonec jsme se v Domažlicích všici sešli, dokonce i poměrně brzo s vyjímkou Lana, který dorazil vlakem až večer. Klasický problém nastal při zprovozňování sítě, což už ale nikoho nepřekvapilo. Ostatně v takovém počtu se vždy nějaký ten zádrhelík najde. Můj vzorný počítač tentokrát ani nezlobil, i když Kájikem zapůjčená síťovka se z počátku zdráhala připojit k síti. Nakonec pomohlo, propojit jí se switchem kabelem ...

O průběhu scénářů se dočtete v reportech, tak jen stručně. Docela se nám vydařily a já neměl pocit jako minule, že sme to odflákli. Jak se ukázalo, malé scénáře,které jsme schopný odehrát za 4-5 hodin jsou možná ještě lepší, než ty veliké. Čili myslím, že na příště nám jeden velký vystačí. Nicméně za sebe můžu říct, že právě ten velký se mi líbil nejvíc a nejlépe jsem si zahrál.

Hitem se tentokrát stala akční hra Day of Defeat, která vytěsnila Medal of Honor. Nutno říct, že na rozdíl od Medalu tohle bavilo prakticky všechny a výborně jsme si zahráli něco akčnějšího než jsou CS. Ve finále se nakonec stalo, že když sme prohráli poslední bitku v CS, poražený tým se vzbouřil a rozhodl se vítěze postřílet právě v DoD (což se bohužel nepodařilo). Prostě se nám povedlo CS a DoD docela pěkně zkombinovat ... uvidíme jak příště, doufám, že nám na CS zbyde nějakej čas :o)

Za všechny zúčastněné: Matto

Informace o scénářích

jménoHraautorvelikostpopis
Mawas Pass reportWFMattovelkýScénář se odehrává v létě 1942 za postupu Rommela směrem k Egyptu. Na poklidnější linii drženou oddíly Svobodných Francouzů a Italů se snese útok a protiútok něměckých a britských tankových vojsk. Čili meeting trošku podobný Zajcevovu. Linii fronty drží motorizované síly za lehkým opěvněním, z týla se valej tankové síly ...
Krvavý Rowen reportRSMattomalýNa jaře 1943 spojenci zahájili postup na Marshalovo souostroví a jedním z cílů se stal atol Rowen. Ten byl svou posádkou silně opevněn a tak spojence čeká těžké vylodění a boj na život a na smrt s japonskou posádkou.
MunchenbergEF2ZdenecmalýMunchenberg je převážně tankový scénář, kde tlupa ruských tanků útočí na území držené německými tanky. Je to něco mezi útokem a meetingem, vybavení je více méně high-tech z konce války.

Přidělení velitelů k jednotkám jsme tentokrát losovali ke všem bitvám předem, takže bylo předem jasné, kdo, kde a s kým bude a mohlo se proto o trošku lépe plánovat dopředu.

Přidělení velitelů k jednotlivým jednotkám

Připomínky ke srazu a reportům